Kozí Dechy 2013

Reportáž ze závodu Kozí Dechy (4.5.2013, Ondřejov)

Tento tradiční závod byl odstartován v sobotu i přes nepřízeň počasí, které však mohlo být ještě horší. V odpoledních hodinách však naštěstí přestalo pršet. Za dlouhá léta ale takové počasí nepamatujeme, vždy bylo mnohem lépe (tepleji a hlavně sucho). To se také nepříznivě projevilo na účasti závodníků, kdy jsme měli pouhých 13 účastníků – jindy to bývá přibližně o 10 více.

Závod byl odstartován v 10 hodin, jak bylo plánováno. Soutěž začala jízdou „pomalosti“, tedy jízdou z mírného svahu, kdy bylo cílem úsek projet co nejpomaleji. Následoval okruh přes Hradové a Kostelní Střímelice, kde soutěžící čekal vědomostní test. Trasa závodu vedla dále do Ondřejova, kde soutěžící na náměstí absolvovali jízdu zručnosti mezi stromy, komplikovanou ještě přejezdem houpačky a jízdou po žebříku.

Následně závodníci měli pokračovat na Hrusice a odtud přes Turkovice do Lensedel. Tam čekala na závodníky druhá kontrola, která byla namístě naštěstí včas a vracela závodníky, pokud si zkrátili trasu rovnou do Turkovic. V Lensedlech také čekal závodníky oběd v Hospůdce u Miládky, který byl jako tradičně výtečné kvality.

Po zhruba hodinové přestávce závodníci pokračovali směrem na Kaliště a odtud do Ondřejova, kde je čekal obávaný výjezd do vrchu Šeblák, kde byli ve výhodě jezdci na mopedech, protože mohli šlapat. Odstrkování se od země bylo penalizováno 20 trestnými body.

Vyhodnocení výsledků bylo hotovo do 15:00, žádný protest nebyl vznesen. Vítězové dostali jako ocenění poháry s uvedením ročníku a všichni účastníci plaketu, připomínající letošní ročník závodu. Rozhodně plánujeme letošní závod opakovat i v příštím roce, ale budeme si muset někde sehnat protekci na počasí.

Top