Ondřejovská Osmička 2013

Reportáž ze závodu Ondřejovská osmička (5.10.2013, Ondřejov)

Tento tradiční a poslední závod sezóny PKHV byl odstartován v sobotu i přes chladné, ale hezké počasí po ránu. Loni bylo však mnohem tepleji. To však nebylo na překážku závodníkům, kteří se sjeli v dosud největším počtu v historii Klubu. Celkem se zúčastnilo 58 závodníků, což je nejvíce za poslední léta. Loni to bylo 47 závodníků a ani to nebylo špatné. Zejména se zvýšil počet motocyklů ze 16 na 25 a automobilů z 31 na 33. Závod byl koncipován jako závěrečná vyjížďka PKHV v tomto roce a program nebyl proto příliš náročný.

Pro závodníky bylo zajištěno zázemí tradičně v prostorách základní školy v Ondřejově, včetně občerstvení pro všechny posádky strojů i návštěvníky. Potraviny do bufetu dodala tradičně firma Senft. Klub vystavil také historický automobil BSA z roku 1928.

Dopolední trasa byla zahájena s mírným zpožděním tradiční osmičkou, vedenou z Ondřejova, přes Hradové Střímelice, Kostelní Střímelice, Hradec, Stříbrnou Skalici, Hradové Střímelice, opět přes Kostelní Střímelice zpět do Ondřejova. Tato osmička byla zároveň i měřeným úsekem.

Po dovednostní zkoušce, která byla fyzicky dost náročná (oběhnout s 10 kilogramovou zátěží pomník na náměstí; pro ctěné dámy byla samozřejmě zátěž lehčí) v Ondřejově se vyrazilo na dopolední etapu přes Turkovice, Senohraby, Mirošovice, Mnichovice a Třemblat do Zvánovic, kde závodníky čekala první vědomostní zkouška. Pak se již pokračovalo přes Černé Voděrady až do cíle první etapy, do Jevan – Restaurace Na Statku.

Po obědě a složení druhého vědomostního testu se závodníci vydali ve 14:00 hod směrem na Hradec, Stříbrnou Skalici, Hradové Střímelice s ukončením na náměstí v Ondřejově.

Vyhodnocení výsledků bylo hotovo do 15:30, žádný protest nebyl vznesen. Vítězové v kategoriích automobily a motocykly dostali jako ocenění poháry s uvedením ročníku. Navíc obdržela zvláštní pohár ředitele závodu Alice Vacardová, která bravurně pilotovala motocykl Jawa 250 a umístila se na velmi dobrém 2. místě.

Rozhodně plánujeme letošní závod opakovat i v příštím roce, ale budeme si muset někde sehnat protekci na počasí. Na závěr je především nutné opět poděkovat i tradičním sponzorům Posázavského klubu historických vozidel, kterými jsou kromě obce Ondřejova, obchodu potravinami Senft a místní školy Bratří Fričů také firmy Moravia Systems, ZVVZ Milevsko, Promont, TCF Vzduchotechnika, Pentair a Renetra. Jejich sponzorské příspěvky nám umožňují pořádat divácky přitažlivé závody, které mají rádi i závodníci, což se ukázalo i při tomto posledním závadu našeho Klubu v tomto roce.

Obrazová galerie je umístěna jednak na našem webu, jednak na Facebooku.

Děkujeme za vytvoření perfektní atmosféry závodu a srdečně se těšíme na shledanou na závodech v příštím roce.