Rallye Ondřejov 2013

Reportáž ze závodu Rallye Ondřejov (22.6.2013, Ondřejov)

Závod Rallye Ondřejov, tradiční akce Posázavského klubu historických vozidel která otevírání letní sezónu, byl odstartován v sobotu za velmi příjemného a teplého počasí, přestože předpověď počasí nebyla optimistická a hrozila minimálně deštěm. To se naštěstí nestalo a dobrá tradice a příznívé počasí přilákalo 45 soutěžních strojů s 35 spolujezdci. Na náměstí v Ondřejově před základní školu, tradiční základnou ondřejovských závodů, se kromě posádek vozidel sešla i celá řada diváků. Pro všechny bylo připraveno občerstvení.

Závod byl odstartován v 10 hodin, jak bylo plánováno. Závod byl zahájen jízdou zručnosti na náměstí, která se skládala z přejezdu prkna na opačné straně řízení, zastavením zadním kolem ve vyznačeném čtverci a zastavením na vzdálenost 1 m od překážky.

Následně závodníci vyrazili směrem na Kostelní Střímelice, Sázavu, Nechybu a dále do Kostelce nad Černými lesy, kde byl v zámeckém pivovaru připraven oběd. Po trase závodníky čekal vědomostní test a záludná zkouška zručnosti spočívající ve výměně zapalovací svíčky na čas.

Po přestávce na oběd závodníci pokračovali přes Jevany, Černé Voděrady a Třemblat zpět do Ondřejova. I na odpolední trase závodníky čekal druhý test zručnosti a vědomostní test. Závodníci se vrátili zpět do Ondřejova zhruba v 15:00 hodin.

Vyhodnocení výsledků bylo hotovo do 15:30, žádný protest nebyl vznesen. Vítězové dostali jako ocenění poháry s uvedením ročníku, zvlášť pro kategorii automobilů a motocyklů a všichni účastníci plaketu, připomínající letošní vydařený ročník závodu. Rozhodně plánujeme letošní závod opakovat i v příštím roce, ale budeme si muset sehnat opět dostatečnou protekci na počasí. umístění jednotlivých účastníků je možné nalézt v sekci Výsledky.

Také nelze než vyzdvihnout obrovskou kolegialitu Ivana Nečesánka, který poskytnul účinnou spolupráci při opravě kardanu kolegovi, i když tak ztratil naději na vítězství.

Je nám velkým potěšením pogratulovat závodníkům umístěným na čelních místech jednotlivých kategorií a v neposlední řadě také všem ostatním zúčastněným posádkám a divákům za vytvoření tradičně velmi příjemné atmosféry závodu.

Na závěr je především nutné opět poděkovat i sponzorům Posázavského klubu historických vozidel. Jejich sponzorské příspěvky nám umožňují se zlepšovat a pořádat divácky přitažlivé závody, které mají rádi i závodníci.

Děkujeme za Vaši účast a budeme se na Vás těšit na příštím závodu - Rallye Posázaví 2013, který se bude konat ve dnech 30.8.-1.9.2013 v Kácově. Informace k závodu můžete nalézt v sekci Ke stažení.

Rallye_Ondrejov_2013_038

Rallye_Ondrejov_2013_135 Rallye_Ondrejov_2013_140

Top